Yargıtay Başkanlığı Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu 95 Sözleşmeli Personel Alacak!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:15

Yargıtay Başkanlığı 95 Sözleşmeli Personel alımı için Resmî Gazete üzerinden ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; lise, önlisans ve lisans mezunu Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli), Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat, Mobilya, Elektrik, Asansör, Soğutma ve İklimlendirme) alımı yapılacaktır. 

Başkanlığın bünyesinde istihdam edilecek olan personel alımı için 2018 yılı KPSS puanları esas alınacaktır.

Başvuru İçin Aranan Genel Şartlar:

– 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.

– Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

– Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat, Elektrik, Asansör, Soğutma ve İklimlendirme, Mobilya ve Dekorasyon) pozisyonları için; başvurunun son günü olan 13/12/2019 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 13/12/1984 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.) 

– 2018 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. 

– Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

– Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle herhangi bir Kurumca sözleşmesi feshedilmemiş olmak. 

– Sözleşme dönemi içerisinde 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmiş olanlar, fesih tarihinden itibaren bir yıldan önce tekrar sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilemezler. 

Başvurular, 09 Aralık – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (saat 17.00) https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Özel şartlar ve diğer detaylar için ilana buradan ulaşabilirsiniz.