Vergi Denetim Kurulu Giriş Sınav İle 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alacak! Kimler Başvuru Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 27 Kasım 2020 19:17

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Giriş Sınavı Yapacak! Sınav Tarihi Ne Zaman? Başvuru Koşulları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan ilana göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı boş bulunan toplam 175 adet Vergi Müfettiş Yardımcısı kadrosu için Bakanlık merkez teşkilatının İstanbul hizmet birimlerinde görev yapmak üzere Vergi Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı için giriş sınavı duyurusu yapıldı. Sınav Ankara’da yapılacak. Giriş sınavı tarihi, giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sayfasında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

– Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)

– Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

– En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

– Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

– Başvuruyu, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

– ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP17, KPSS18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 875 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağılacaktır.)

– Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak.

– Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak.

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular, 16 Kasım (saat 08:30’da başlayacak) – 27 Kasım 2020 (saat 17:30’a kadar) tarihleri arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sayfası (https://www.hmb.gov.tr) üzerinden Sınav Başvuru Formu doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Diğer Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.