Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi En Az Lise Mezunu 50 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı! Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Güncellenme Tarihi: 22 Ağustos 2020 20:41

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesinde çalıştırılmak üzere 50 Daimi Personel alınacak. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre; en az lise mezunu olmak koşuluyla kura ve sözlü sınavla 50 kişilik istihdam sağlanacak. Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar nelerdir? 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi;

– Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, 35 yaşından gün almamış olmak,

– Hasta ve yaşlı bakımı işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak,

– Üniversite Hastanesinde iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, 

– Askerlikle ilişiği bulunmamak,

– İlanın yayımlandığı tarih itibarıyla, en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,

– Ortaöğretim (Hemşire Yardımcısı, Sağlık Bakım Teknisyeni, Ebe Yardımcısı, Engelli bakımı veya Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı dallarından birinden) mezun olmak şartıyla 50 Daimi Personel alacak. 

İlgili adaylar, 17 Ağustos – 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Sözlü sınav sonucunda başarılı olup göreve başlatılacak adaylar Üniversitenin internet adresinde istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir. 

Diğer Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. İŞKUR’ a kayıt olmak için https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx adresinden “üye ol” butonunu tıklayıp, önünüze gelen sözleşme metnini onayladıktan sonra gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.