Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Mühendis, Fizikçi, Büro Görevlisi ve Sekreter Alımı Yapacak!

Güncellenme Tarihi: 17 Mart 2020 22:46

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı sözleşmeli (asli) personel alımı içinGiriş Sınavı” duyurusu yayımladı. Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre; Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) Merkez (Ankara) Teşkilatında istihdam edilmek üzere BOREN tarafından yapılacak Sözlü Sınav sonucuna göre Mühendis, Fizikçi, Büro Personeli ve Sekreter pozisyonlarına 10 Sözleşmeli Personel alınacaktır.

Başvuru Şartları: 

– Sözlü Sınava; 2018 veya 2019 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ndan her bir grup pozisyon unvanı için ilanda yer alan EK-1’deki Tablo’da (ilanın linki aşağıda verilmiştir) aranan puan türünden belirtilen asgari (taban) puanı almış olanlar başvurabilecektir. Adaylar EK-1’deki Tablo’da belirtilen yalnız bir grup için başvuru yapabilecektir. Birden fazla grup için başvuru yapılması halinde, tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmayacaktır. 

– Yönetmeliğin 7. maddesi uyarınca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak ve son başvuru tarihi itibarıyla başvurulacak grup için EK-1’deki Tablo’da belirtilen öğrenim programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak. 

– Mühendis ve Fizikçi pozisyonlarına başvuracak adaylar için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından İngilizce Dili’nde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir belgeye sahip olmak veya Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL)’ndan en az (60) puan almış olmak. 

Başvurular, BOREN’nin resmi internet sitesinde açılacak olan “Sözleşmeli (Asli) Personel Alımı Giriş Sınavı Başvurusu” bağlantısı üzerinden yapılacaktır.

Başvurular; 02 Mart 2020 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 17 Mart 2020 saat 17:00 ‘de  sona erecektir.

Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.