Türkiye Taşkömürü Kurumu 45 Sözleşmeli Mühendis Alacak!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:10

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre Maden Mühendisi (34), Makine Mühendisi (6) ve Elektrik Mühendisi (5) olmak üzere toplam 45 Sözleşmeli Mühendis alınacaktır.

Türkiye Taşkömrü Kurumu Taşra Teşkilatı’nın Üretim ve Elk. Mek. İşletme Müdürlükleri’nin “Mekanize Kazı Projesinde” istihdam edilmek üzere sözleşmeli mühendis alımı yapılacaktır. Alımlar giriş sınavı ile gerçekleştirilecektir. Duyuru Resmî Gazete üzerinden yapıldı. Giriş sınavına başvuru yapabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

– 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

– Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden, Makine, Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, 

– 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Giriş Sınavına katılabilmek için adayların; http://www.taskomuru.gov.tr internet adresi üzerinden veya Türkiye Taşkömürü Kurumu Personel Dairesi Başkanlığı’ndan temin edecekleri “başvuru formu”nun doldurulup imzalanmasından sonra ilanda belirtilen belgelerle birlikte,

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü 

Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 

Zonguldak / Türkiye

adresine şahsen veya posta yoluyla  13 Aralık 2019  tarihi mesai bitimine (17.00) kadar başvuru formu ve belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınav başvuruları, sınav ilanının Resmi Gazete’de yayımlanmasını takip eden gün başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 13 Aralık 2019.

İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.