Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Farklı Bölümlerden 7 Müfettiş Yardımcısı Alacak!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:11

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmî sitesi üzerinden Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre 7 Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. 

T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda münhal bulunan, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kadrolarında istihdam edilmek üzere 7 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. Başvuru için; Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği Bölümü, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olunması istenmekle beraber sınava başvuru için, 2018/2019 KPSS P3 puan türü de dikkate alınacaktır. 

Sınav Başvuru Şartları: 

– 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 

– En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak, 

– 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, 

– Adli sicili yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak, 

– Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak, 

– T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Temmuz 2018 ya da 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden, Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü ve Kimya Mühendisliği Bölümü mezunlarının 75 ve üzeri, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri mezunlarının 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. 

Başvurular 11 Kasım 2019 Tarihi itibariyle başlayacak olup 25 Kasım 2019 Tarihi saat 17:30’da sona erecektir. 

Başvuruda bulunacakların, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun resmi internet sitesi olan www.titck.gov.tr ‘ de yer alan “Müfettiş Yardımcılığı Sınav Başvuru Formunu”nu  açık ve eksiksiz doldurup, formun ıslak imzalı çıktısını ilanda istenen belgelerle birlikte; 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 

Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:5 P.K. 06520 

Çankaya/ANKARA 

adresine posta/kargo veya şahsen hafta içi 09:00-18:00 mesai saatleri arasında (Giriş kat Evrak Birimine) teslim etmeleri gerekmektedir. 

İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.