TÜBİTAK SAGE 35 Aday Araştırmacı Alacak! KPSS Şartı Bulunmuyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 1 Ekim 2020 12:39

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesinde görev yapmak üzere kısmi süreli 35 Proje Personeli (Aday Araştırmacı) alınacağı duyuruldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda “Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdamı ile Kurumumuzun sahip olduğu araştırma altyapısı, kabiliyeti ve kapasitesi ile üniversitelerde lisans öğrenimlerine devam eden öğrencilerin kısmi süreli olarak istihdam edilerek ülkemiz adına nitelikli Ar-Ge personeli yetiştirmek, öğrencilerin henüz öğrenimlerine devam ederken meslekleriyle ilgili uygulama yapmalarını sağlamak ve Kurumumuzda tam zamanlı olarak çalışabilecek nitelikteki araştırmacı adaylarını öğrenci iken Kurumumuza kazandırmak amaçlanmaktadır.” ifadeleri yer alıyor.

TÜBİTAK SAGE Lisans bölümlerinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği,  Mekatronik Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği, Elektro Optik Sistem Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği bölümlerinin 4. sınıfında öğrenim görüyor olmak koşuluyla 35 Aday Araştırmacı alımı yapacak.

Başvuruda bulunmak için “kariyer.sage.tubitak.gov.tr” internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuruların en geç 21 Eylül 2020 günü saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumun internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

İlanın Tam Metni İçin TIKLAYINIZ.