TÜBİTAK Ön Lisans ve Lisans Mezunu 29 Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Güncellenme Tarihi: 13 Ekim 2020 12:52

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı Resmi Gazete üzerinden yayımladığı ilanda Araştırmacı, Teknik ve Destek Personeli, Teknisyen ve Ar-Ge Personeli alımları yapılacağını duyurdu. TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine bağlı Kamu Sertifikasyon Merkezi, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine bağlı Teknoloji Transferi ve Sanayileştirme Başkan Yardımcılığı ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine Bağlı Malzeme Enstitüsü bünyesinde görev yapmak üzere toplam 29 Personel alımı gerçekleştirilecek.  

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden birini bitirmiş olmak koşuluyla 13 Araştırmacı

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgisayar-Enformatik, Matematik-Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Hukuk, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak koşuluyla 9 Teknik ve Destek Personeli,

– Yükseköğretim Kurumlarının en az iki yıllık önlisans eğitimi veren; Lojistik, Lojistik ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi, Mekatronik, Makine, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Bilgisayar Operatörlüğü, Elektronik Haberleşme Teknolojisi veya Elektronik Teknolojisi bölümlerinden birini bitirmiş olmak koşuluyla 5 Teknisyen,

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Fizik veya Fizik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak koşuluyla 2 Ar-Ge Personeli alınacak.

Başvurular, 12 Ekim 2020 günü saat 17:00’a kadar kadar TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden yapılacak. Başvuruda bulunmak için İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. 

Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular, TÜBİTAK Başkanlığı’nın (www.tubitak.gov.tr) internet adresinden duyurulacaktır.

Başvuru Genel ve Özel  Şartları, Başvuru Süreci İle İlgili Detaylar ve Diğer Ayrıntılar İçin ilanların linkleri aşağıda verilmiştir.

İlan – 1 İçin Tıklayınız.

İlan – 2 İçin Tıklayınız.

İlan – 3 İçin Tıklayınız.

Resmi Gazete’de Yayımlan İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız.