TÜBİTAK Farklı Kadrolar İçin 13 Personel Alımı Yapıyor!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:10

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) personel alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete aracılığıyla yayımlanan ilana göre; farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere lise, önlisans ve lisans mezunu 13 Personel alımı yapılacak. Başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Yanıtlar haberimizde..

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ve Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı (BUTAL) bünyesinde görev yapmak üzere 1 (bir) İşyeri Hekimi ile 3 (üç) Araştırmacı/Uzman Araştırmacı alınacaktır. İşyeri Hekimi pozisyonu için; Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlamış olmak ve alanında en az 2 (iki) yıl mesleki tecrübe sahibi olmak ve ÇSGB tarafından geçerli İşyeri Hekimlik sertifikasına sahip olmak şartları aranmaktadır. Araştırmacı/Uzman Araştırmacı pozisyonu için ise 01/01/1985 tarihinden sonra doğmuş olmak şartı aranmaktadır.

Başvurular, 2 Aralık 2019 tarihine kadar TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumun internet sayfasında, Devlet Personel Başkanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY) ve Ulusal Metroloji Entitüsü (UME) bünyesinde istihdam edilmek üzere; 1 (bir) Büro Memuru (Engelli) alınacak. Bu ilana başvuru yapacak adayların en az önlisans mezunu, bilgisayar ofis programlarını (outlook, word, excel vb.) kullanabilen ve en az 1 yıl deneyimli olması gerekmektedir. Ayrıca lise mezunu 1 (bir) Şoför (TMY), önlisans mezunu 1 (bir) Memur (TMY), önlisans mezunu 3 (üç) Memur (Engelli), lise mezunu 1 (bir) Dağıtıcı (Engelli) ve lise mezunu 2 (iki) Şoför alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular, 15 Kasım 2019 tarihine kadar İŞKUR’un web sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumun internet sayfasında ve Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmaktadır. 

Diğer Detaylar İçin İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.

İŞKUR’ a iş başvurusu yapmak ve İŞKUR’ un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve “iş başvurusu yapma” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM için tıklayınız.