TÜBİTAK 55 Personel Alımı Yapacak

Güncellenme Tarihi: 1 Ekim 2020 13:08

TÜBİTAK personel alımı yapacağını ilan etti. 01 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan iş ilanına göre TÜBİTAK, Ankara ve Kocaeli illerinde 55 personel alımı yapılacağını duyurdu. Peki nasıl başvuru yapılacak? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru şartları neler? İşte detaylar…

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Uzman, Uzman Yardımcısı, Arge Personeli ve Teknisyen olmak üzere toplamda 55 personel alımı yapacak. 

Başvuru süreci şu şekilde işlemekte:

Başvuru süreci, özgeçmiş oluşturulması ve bilgilerin doldurulması ile başlamaktadır. Özgeçmiş bilgileri doldurulduktan sonra ilgili ilanlara başvuru gerçekleştirilebilir.

Özgeçmiş bilgilerinin tamamının doldurulması zorunlu değildir. Yapılan başvurular oluşturulmuş özgeçmişinizde girdiğiniz veriler üzerinden değerlendirilmektedir.

Sistemsel olarak sadece kullanıcının profil fotoğrafı yüklemesi zorunlu kılınmıştır. Profil fotoğrafı özgeçmişten farklı olarak profil sayfasına yüklenmelidir.

Bir başvuru yapıldıktan sonra, özgeçmişinizde yapılan değişiklikler başvurulan özgeçmişi değiştirmemektedir. Yapılan değişikliklerin etkin olabilmesi için başvurunun geri alınması ve güncellenen özgeçmişle yeniden başvurulması gerekmektedir.

ÖZGEÇMİŞ BELGELERİ

Özgeçmiş bilgilerini doldururken sistem sizden ilgili evrakları yüklemenizi isteyecektir. Bu noktada sisteme yükleyeceğiniz dosyalarla ilgili olarak;

Nüfus cüzdan fotokopisi ve profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz vesikalık fotoğraf JPEG ( .jpg ) formatında olmalıdır.

Sınav sonuç belgeleri, not dökümü ( Transkript ), varsa diploma ve denklik belgeleri, sertifika ve eğitim belgeleri, çalışma belgesi ve hizmet dökümü PDF ( .pdf ) formatında olmalıdır.

Yüklenecek dosyaların boyutu 5 MB’tan büyük olmamalıdır.

Son Başvuru Tarihi: 22 Nisan 2019

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ.