TBMM KPSS 60 Puan Şartıyla Lise ve Üniversite Mezunu 298 Personel Alacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 26 Ağustos 2020 22:33

TMBB (Türkiye Büyük Millet Meclisi ) resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilana göre; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına yazılı ve sözlü veya uygulamalı sınav ile personel alınacaktır. Ankara ve İstanbul’da görevlendirilmek üzere farklı meslek gruplarından 298 personel alımı yapacak.

2018 – 2019 KPSS 60 puan şartı ile Aşçı, Bahçıvan, Bulaşıkçı, Çayocakçı ve Garson, Garson, Hizmetli, Berber (Kuaför), Terzi, Anaokulu Öğretmeni, Bakıcı Anne, Teknisyen olmak üzere 298 personel alımı yapacak.

Genel Şartlar:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

– Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları, gerekmektedir.

12 Ağustos – 25 Ağustos 2020 tarihleri arasında TMBB internet adresi üzerinden başvurular alınacaktır. Adaylar, ilanda belirtilen kadrolardan yalnızca birine başvuruda bulunabilecektir. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adaylar başvuru süresi içinde başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesi (diploma) ile kadrolar itibarıyla sınav ilanında belirtilen belge veya sertifikaların bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Öğrenim belgesi (diploma) ile gerekli belge veya sertifika ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru İçin Tıklayınız. 

Diğer Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.