Tarım ve Orman Bakanlığı 53 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Tercihler Bugün Saat 23:59’da Sona Eriyor!

Güncellenme Tarihi: 1 Ekim 2020 12:39

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 53 Sözleşmeli Personel istihdam edilecek. ÖSYM Başkanlığınca doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli personel alımlarında adaylar tercihlerini internetten 3 Eylül 2020 tarihinde, saat 23.59’a kadar yapabilecekler. Bu süre uzatılmayacaktır.

Adayların 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adayların ilgili puan türünden en az 50 puan almış olması şartı aranmaktadır.

ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden “ADAY İŞLEMLERİ” alanına erişildikten sonra buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numarası ve şifre girilerek “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra adaylara ait bazı bilgiler ekrana gelecektir. Adaylar tercih listelerindeki sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazacaklardır. 

Tercihlerin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmak için ekranda “Tercihleriniz ……….. tarihinde ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesinin görülmesi gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınıp bu çıktı saklanmalıdır.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 4 Eylül 2020 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 4 Eylül 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. 

Ortaöğretim Mezunları Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunları Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Aranan Niteliklere BURADAN Ulaşabilirsiniz.

Ön Lisans Mezunları İçin Aranan Niteliklere BURADAN Ulaşabilirsiniz.

Lisans Mezunları İçin Aranan Niteliklere BURADAN Ulaşabilirsiniz.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.