Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 Devlet Memuru Alacak! Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:14

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Devlet Memuru Alımı Bilgilendirme Kılavuzu yayımlandı. Farklı şehirlerde, farklı pozisyonlara 14 Devlet Memuru alınacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi sitesinde (https://www.sg.gov.tr/) yayımlanan ilana göre; Bilgisayar Mühendisi, Makine Mühendisi, Uluslararası İlişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı, Tercüman (İngilizce), Mali İşler Uzmanı, Protokol Uzmanı, Uzman, Onarım İşlem Uzmanı, Personel İşlemleri Uzmanı, Meslek İçi Eğitim İşlemleri Uzmanı ve İstatikçi pozisyonlarına 14 Devlet Memuru alımı yapılacak.

Başvurular, 25 Kasım – 5 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Başvuru İçin Aranan Genel Şartlar: 

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

– İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak. 

– Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak. 

– Yapılacak başvurularda; 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır. (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır.)

– Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (05 Aralık 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

– Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak. 

– Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

– İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak. 

– Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı  -Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak. 

– Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak. 

Daha detaylı bilgi için Başvuru Kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.