Sağlık Bakanlığı Sözlü Sınav İle Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alacak! Kimler Başvuru Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 1 Şubat 2020 08:42

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımı için Resmî Gazete üzerinden duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre; Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 9  Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. 

Başvuru Şartları: 

– 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak, 

– Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden; sağlık bilimleri fakültesinden, ebelik ve hemşirelik lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, 

– Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü (01.01.2020) itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar), 

– ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P 34 – P35 – P36” puan türlerinin herhangi birinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak. 

– Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (Yabancı dil sınavların eşdeğerlikleri; ÖSYM’nin http://osym.gov.tr internet adresinin “Duyurular” bölümünde yayınlanan Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri tablolarından, ilanda belirtilen sınav başvuru tarihleri itibariyle güncel olanına göre yapılacaktır.) 

– Sağlık durumu yurtiçi ve yurt dışında görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak. 

Başvurular istenilen belgelerle birlikte;

“Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi Üniversiteler Mah. 

6001. Cad. No: 9 

Bilkent/ANKARA” adresine elden veya kargo şirketi/APS ile gönderilerek yapılacaktır.

Başvurular, 06 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayıp 31 Ocak 2020 tarihinde saat 18.00’de sona erecektir. 

İlan İçin Tıklayınız.