Sağlık Bakanlığı Beklenen İlanı Yayımladı! 8845 Sözleşmeli Personel Alınacak! Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:17

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı yayımladı. 8845 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre; Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8.845 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı 8845 personel alım ilanına başvurular 13 Aralık – 19 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunacak adaylar, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifrelerini girerek başvurularını yapabilecekler.

Ortaöğretim Mezunları Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Ön Lisans Mezunları Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Lisans Mezunları Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Adaylarda aranılan şartları buradan öğrenebilirsiniz.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında
tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların, 17 Aralık 2019 Salı günü saat 17.00’ye kadar Mülga Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla başvuru yapmak isteyen adaylar için ise istenilen belgeler ilanda belirtilmiştir (ilan linki aşağıdadır). Bu pozisyonların dışında tercih yapacak adaylar Mülga Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmayacaklardır. Daha önce Mülga Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmış yüksek lisans veya doktora mezunu adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız.

Resmi Gazete’de 13 Aralık 2019’da yayımlanan yeni ilan için tıklayınız.