Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Sözleşmeli Personel Alacak! Başvuru Tarihleri ve Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Güncellenme Tarihi: 21 Şubat 2020 14:50

Sağlık Bakanlığı 8844 Sağlık Personeli alımı yapacak. T.C. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilana göre; Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8 Bin 844 Sözleşmeli Sağlık Personeli alınacaktır. 

Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı ve Sağlık Teknikerliğinin çeşitli branşlarında görevlendirilmek üzere 8 Bin 844 personel alımı gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli pozisyonların unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımını gösteren tablo ilanda yer almaktadır. İlanın linki aşağıda verilmiştir.  

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS2020/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Adaylar tercihlerini, 14 – 20 Şubat 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

İlanın Tam Metni İçin TIKLAYINIZ.

Kadro Dağılımı (Unvan/Branş ve Öğrenim düzeyleri) Tablosu İçin TIKLAYINIZ.