Sağlık Bakanlığı 16 Müfettiş Yardımcısı Alacak! Giriş Sınavı Duyurusu Yayımlandı!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:18

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı duyurusunda bulundu. Resmî Gazete’de yayımlanan duyuruya göre; T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 16 (Onaltı)  Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Sınav Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

– En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat ve İşletme fakülteleri ile Mühendislik fakültelerinin Bilgisayar, Endüstri ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. 

– Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olanlar için KPSSP9, KPSSP11, KPSSP28, KPSSP33, KPSSP38, KPSSP43, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden, Mühendislik fakültelerinin Bilgisayar, Endüstri ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar için de KPSSP1 puan türünden en az 80 puan almış olmak. 

– 01 Ocak 2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

– Adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak.

– Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

Başvuru için www.teftis.saglik.gov.tr adresinde yayımlanan “Sınav Başvuru Formu” nu ıslak imzalı, eksiksiz ve doğru bir şekilde düzenlenip, istenilen belgelerle birlikte  9 Aralık – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında aşağıdaki adrese posta/kargo yoluyla veya hafta içi 09:30 – 18:00 mesai saatleri arasında şahsen teslim edilmesi gerekmektedir. 

Adres:

T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 

Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. 

Dumlupınar Bulvarı 6001. Sk. No:9 Kat:6 06800 

Çankaya/ANKARA 

İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.