Sağlık Bakanlığı 14.000 Sürekli İşçi Alımı İlanı Yayımladı! Başvurular İnternet Üzerinden 30 Mart 2020 Tarihine Kadar Yapılacak!

Güncellenme Tarihi: 31 Mart 2020 03:47

Sağlık Bakanlığı 14.000 Sürekli İşçi alım ilanı yayımladı. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Temizlik Görevlisi, Aşçı ve Klinik Destek Elemanı (Hastane) kadrolarına 14 Bin personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 26 Mart – 30 Mart 2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Şahsen başvuru alınmayacaktır.

Noter kurası sonucunda atamalar belirlenecek olup kura tarihi ve saati, kura yeri,
kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler
ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde ilan edilecektir.

– Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak,

– Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak,

– Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir),

– Aşçı mesleği için ortaöğretim kurumlarının birinden veya ortaöğretim kurumlarının; yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden veya önlisans eğitim kurumlarının; aşçılık, hazır yemek ve aşçılık, mutfak yönetimi, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları programlarından birinden veya dengi programlardan mezun olmak. Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olanlar için ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı aşçılık sertifikası sahibi olmak veya 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık belgesine sahip olmak. Tüm öğrenim düzeyleri için en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olmak, şartları aranmaktadır. 

Genel Başvuru Şartları ve Diğer Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.