Orman Genel Müdürlüğü Türkiye Genelinde 274 Daimi İşçi Alınacağını Duyurdu! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Güncellenme Tarihi: 11 Ekim 2020 18:59

Orman Genel Müdürlüğü daimi işçi alım ilanı yayımladı. Türkiye genelinde 274 Daimi İşçi alınacağı duyuruldu. Yayımlanan ilanda; Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplamda 274 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacağı belirtildi. Başvuru koşulları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Hangi şehirlere ve hangi kadrolara işçi alınacak? Merak edilen soruların yanıtları haberimizde…

Orman Genel Müdürlüğü daimi işçi ilanına başvurular 5 Ekim – 9 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yapılacak. Başvuru için adaylarda aranan genel ve özel koşullar ve diğer bilgilendirmeler 5 Ekim 2020 tarihi itibariyle İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanacak.

Orman Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde işçi alımları yapacak. Greyder Operatörü 171 adet, Dozer Operatörü 56 adet, Ekskavatör Operatörü 41 adet ve İş Makinesi Operatörü 6 adet olmak üzere toplam 274 işçi alınacak. Hangi illere kaç kişi alınacağı (kadro dağılımı) ile ilgili tablo ilanda yer almaktadır (ilanın linki haberin sonunda verilmiştir).

Adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak olup bu sınavlara belirtilen kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır.

Kadro Dağılımı ve Diğer Detaylar İçin İlanın Tam Metnine BURADAN Ulaşabilirsiniz.