Necmettin Erbakan Üniversitesine 275 Sürekli İşçi Alınacak! Engelli, Eski Hükümlü ve TMY’de Başvuru Yapabilir!

Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2020 11:25

Necmettin Erbakan Üniversitesi hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere 275 işçi istihdam edilecek. Türkiye İş Kurmu (İŞKUR) üzerinden alım yapılacak olan Temizlik Görevlisi, Hasta Bakıcı ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına “Engelli, Eski Hükümlü ve TMY” kapsamındaki kişiler de başvuru yapabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Aşağıda ilgili adaylar için genel şartlar ve İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılacağı belirtilmiştir.

Adaylar İçin Genel Şartlar:

– İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

– Adaylar üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanda vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

– Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

– Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (Ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

– İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak

– Adaylar ilan edilen sürekli işçi kadrolarından sadece bir tanesine başvurabilirler.

Eski Hükümlü, TMY ve Engelli Kontenjanına Başvuracak Adaylar İçin Özel Şartlar:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

– Başvuru yapacak personelin temizlik görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) bulunmaması,

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

– Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.),

– En az Lise veya Dengi mezunu olmak,

– 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

– Mutfak hizmetleri, yemekhane ve yemekhane hizmetlerinde çalışmaya engel durumu olmamak,

– Engelli kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile en az %40 engeli olduğunu belgelendirmek,

– Eski Hükümlü / TMY (terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan) kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin (a) ve (ğ) bendi kapsamında durumlarını belgelendirmek,

– Talepler Konya ili düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle Konya’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir,

– Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak. (08.06.1990 tarihinden sonra 12.06.2002 tarihinden önce doğmak)

Başvuru yapacak adaylar 8 Haziran – 12 Haziran tarihleri arasında Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü/hizmet merkezlerinden şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kura işlemi, kura tarihi, yeri ve diğer detaylar için ilanı tıklayınız. 

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.