Mustafa Kemal Üniversitesinden 100 Personel Alım İlanı! Nasıl Başvuru Yapılır?

Güncellenme Tarihi: 22 Ağustos 2020 20:41

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iş yerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi sürekli işçi pozisyonunda istihdam edilmek üzere İŞKUR aracılığıyla 100 Sürekli İşçi alınacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü, Temizlik Görevlisi (engelliler de başvuru yapabilir) ile Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kadrolarına Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 100 personel alacak. İlana başvurular, 17 Ağustos – 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

Başvuru Özel Şartları:

Tüm adaylar için son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını doldurmamış olmak (17/08/1985 tarihinden sonra, 21/08/2002 tarihinden önce doğmak) şartı aranmaktadır.

Talepler Hatay ili düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle Hatay’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

Temizlik Görevlisi (Engelli) (5 Kişi)

– En az ilkokul mezunu olmak.

– İlgili mevzuata göre, yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla en az yüzde kırk (%40) oranında engelli olduğunu belgelendirmek.

– Adaylar ilçeler dahil tüm birimlerde görevlendirilebilecektir.

Temizlik Görevlisi (15 Kişi)

– En az ilkokul mezunu olmak.

– Başvuru yapacak personelin temizlik görevini (Üniversitemiz birimlerinin iç ve dış mekanlarının park ve bahçeler dahil temizlenmesi, çöp ve atıkların toplanması, taşınması, eşya, malzeme taşınması, evrak taşıma, gönderme vb. işleri) yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) bulunmaması gerekmektedir.

– Adaylar ilçeler dahil tüm birimlerde görevlendirilebilecektir.

Temizlik Görevlisi (Hastane) (40 Kişi)

– En az ilkokul mezunu olmak.

– Başvuru yapacak personelin temizlik görevini (Üniversitemiz hastanelerinin tüm iç ve dış mekanlarının park ve bahçeler dahil temizlenmesi, çöp ve her türlü atığın toplanması, tasnifi, taşınması, eşya, malzeme, hasta, numune vb. taşınması, evrak taşıma, tasnif, gönderme, vb. işleri) yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) bulunmaması gerekmektedir.

– Adaylar Üniversite hastanelerinde görev yapacaktır.

Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri (40 Kişi)

– Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak.

– Başvuru yapacak adayların üniversitemiz hastanelerindeki tıbbi cihazların temizliğini yapmak, hastanın vücut temizliğini yapmak, banyosunu (kişisel temizlik kurallarına uyarak) yaptırmak, yardım etmek, sağlık personelince verilen talimatlar doğrultusunda hastanın beslenme ihtiyacını karşılamak, vücudun hareket gereksinimini karşılayacak egzersizler yaptırmak, nefes ve hareket çalışmalarını gerçekleştirmede yardımcı olmak, pozisyon vermek ve kaldırmak, yataklarını yapmak, eczanede hazırlanan ilaçları servise getirmek, serum ve ilaçları yerleştirmek, hasta, numune transferi yapmak gibi verilecek benzeri işleri yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) bulunmaması gerekmektedir.

– Adaylar Üniversite hastanelerinde görev yapacaktır.

Başvuru Genel Şartları, Sözlü Sınav ve Kura İşlemleri ve Diğer Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.