Mersin Üniversitesi 70 Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Engelli ve Eski Hükümlü Kişiler de Başvuru da Bulunabilir!

Güncellenme Tarihi: 20 Haziran 2020 12:31

Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iş yerlerinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere 70 “Sürekli İşçi” alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile Temizlik Hizmetleri ile Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri kadrolarına “kura” veya “sözlü mülakat” ile sürekli işçi alınacak. Başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır?

Başvuru Şartları Nelerdir?

– 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

– 18-40 yaş aralığında olmak (Temizlik Hizmetleri), 18-35 yaş aralığında olmak (Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri).

– İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen mezuniyetlerde olmak.

– Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmek.

– Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

– Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

– Adaylar, başvurunun son günü itibari ile duyuru tablosunda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim ve özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

– Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak veya muaf olmak).

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

– Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

– Açılan pozisyonlara başvuran adaylar Üniversitenin iş yerlerinde vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlgili adayların 15 Haziran – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında İŞKUR online başvuru sistemi üzerinden veya Mersin İş Kurumu İl Müdürlüğüne / Hizmet Merkezine şahsen olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.

İŞKUR Üzerinden Nasıl Başvuru Yapılır?

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. İŞKUR’ a kayıt olmak için https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx adresinden “üye ol” butonunu tıklayıp, önünüze gelen sözleşme metnini onayladıktan sonra gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.