Karayolları Genel Müdürlüğü 15 Şehirde Ön Lisans ve Lisans Mezunu 170 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Güncellenme Tarihi: 13 Ekim 2020 09:02

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. İlanda; Karayolları Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilecek 170 adet sözleşmeli personel pozisyonuna Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile personel istihdam edileceği belirtildi. Peki, başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? Detaylar haberin devamında…

Karayolları Genel Müdürlüğünce ön lisans ve lisans mezunu 170 Sözleşmeli Personel alınacağı duyuruldu. Ankara, Bursa, Elazığ, Erzurum, İstanbul, Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van, Diyarbakır ve Antalya illerinde Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Tekniker kadrolarına sözleşmeli personel alımları yapılacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından merkezi yerleştirme ile alımlar gerçekleştirilecek. Adaylar, 7 Ekim – 12 Ekim 2020 (saat 23:59’a kadar) tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden (http://www.osym.gov.tr) online olarak tercihlerini yapabilecekler.

Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.