Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2020 Yılı Öğrenci Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! 300 Erkek Öğrenci Alınacak!

Güncellenme Tarihi: 4 Ağustos 2020 06:06

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine (JSGF) öğrenci alımı yapılacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Muvazzaf Subay ihtiyacını karşılamak için 3 Temmuz 2020 itibariyle ilgili adayların başvuru yapabileceğini duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak sınav ile 300 Erkek Öğrenci alınacak.

Adaylar İçin Genel Şartlar:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

– Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

– Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

– Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Başvuru yapacak adaylar 3 Temmuz – 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adresleri üzerinden online olarak başvurularını yapabilecekler. (İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.)

Başvuru İçin Tıklayınız. 

Diğer Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.