İstanbul Üniversitesi En Az İlkokul Mezunu 190 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2020 11:09

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Hastane bünyesinde çalıştırmak üzere 190 Sürekli İşçi alacak. Başvuru yapan adaylar arasından yapılacak “kura” ile Temizlik Görevlisi ve Hastane Hizmetlisi kadrolarına toplam 190 Sürekli İşçi alımı yapılacak. En az ilköğretim mezunu olmak şartıyla alınacak 190 Sürekli İşçi kadrolarına başvuru yapacak adaylarda aranan diğer şartlar nelerdir?

Genel Başvuru Şartları:

– Türk vatandaşı olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,

– Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

– Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

– Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular alım sürecinin her aşamasında reddedilecektir.

Temizlik Görevlisi (Hastane) için: İşyerlerinin; temizliğine, atıklarının toplanmasına, eşya ve malzemelerinin taşınması vb işlere, evrakının taşınmasına, ayrıştırılmasına ve dağıtımına ilişkin işler, Hastane Hizmetlisi (Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) için: Üniversite hastanelerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımı ile hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

– İlan tarihi itibariyle İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

124 Kişi Temizlik Görevlisi (Hastane) İçin Aranan Özel Şartlar:

– En az İlkokul en fazla Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olmak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak.

66 Kişi Hastane Hizmetlisi (Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) İçin Aranan Özel Şartlar:

– Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olması.

– 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular 08 Haziran – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Diğer Detaylar İçin İlana BURADAN Ulaşabilirsiniz.

Hastane Hizmetlisi İlanı İçin Tıklayınız.

Temizlik Görevlisi İlanı İçin Tıklayınız.

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.