İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 80 Bin TL Ödüllü Yarışma!

Güncellenme Tarihi: 22 Temmuz 2020 16:17

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 20 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; “Theodosius Limanı Arkeolojik Alanı Mimari Proje Yarışması” adı altında ödüllü yarışma düzenlenecek.

Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği doğrultusunda açılan yarışmanın; serbest, ulusal, mimarlık yarışması olduğu belirtiliyor.

Yarışmanın yeri, İstanbul İli, Fatih ilçesi, Yalı Mahallesi sınırları içinde 818- 819-992 ve 1119 adalar bölgesini kapsamaktadır ve yarışmanın konusu ise bu alanda yer alacak Ziyaretçi Merkezi’nin Theodosius Limanı Arkeolojik Alanı bağlamında tasarlanmasıdır.

Yarışmaya Katılmak İçin Bazı Genel Şartlar:

– TMMOB Mimarlar Odası’nın mimar, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın peyzaj mimarı, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın inşaat mühendisi en az birer üyesini ekipte bulundurmak.

– Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olmamak.

– Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörler ile bu kişilerin 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.

– Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak.

– Şartname alarak katılımcıların isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

– Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemi hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak.

– Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak.

– 4734 ve 4735 sayılı Kanunlar ile diğer kanunlardaki hükümler ve yönetmelikler gereğince geçici ve sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olmamak. Şartname ve ekleri https://konkur.istanbul/theodosius/ internet adresinde yarışma süresince bulundurulacaktır. Yarışmaya katılmak isteyenler 100 TL (Yüz Türk Lirası) karşılığında yarışmaya kayıt yaptıracaklardır.

Yarışmanın sonucuna göre;

Birinciye 80.000 TL,

İkinciye 60.000 TL,

Üçüncüye 40.000 TL ödül verilecektir. Birden beşinci mansiyona kadar ise 30.000 TL verilecektir.

Projelerin son teslim tarihi 26 Ekim 2020’ dir.

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.