İŞKUR’da 60 Bin 839 İş İlanı Başvuru Bekliyor! Nasıl Başvuru Yapılır? Resimli Anlatım!

Güncellenme Tarihi: 4 Ağustos 2020 17:56

İŞKUR ,Türkiye’ de milyonlarca işsizin iş aradığı günümüzde vatandaşa iş imkanı sunarak istihdam sağlıyor. Ülke genelinde açık iş ilanlarını devamlı güncelleyen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Haziran 2020 itibariyle 60 Bin 839 açık iş ilanını yayımlamış durumdadır. 

İŞKUR’ un resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan iş ilanlarına göre en çok alımın yapılacağı pozisyon 11 bin 204  alımla “Beden İşçisi (genel)” pozisyonuna olacak. “Temizlik Görevlisi” pozisyonuna 1463 alım, “Satış Danışmanı / Uzmanı” pozisyonuna 1382 alım, “Ön Muhasebeci” pozisyonuna 1353 alım, “Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı” pozisyonuna 1153 alım, “Makineci (Dikiş)” pozisyonuna 1148 alım, “Şoför-Yük Taşıma” pozisyonuna 825 alım, “Konfeksiyon İşçisi” pozisyonuna 756 alım, “Bisküvi İmalat İşçisi” pozisyonuna 749 alım, “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi” pozisyonuna 697 alım, “Paketleme İşçisi” pozisyonuna 644 alım, “Kasiyer” pozisyonuna 632 alım, “Turizm ve Otelcilik Elemanı” pozisyonuna 593 alım, “Elektrikçi (Genel)” pozisyonuna 569 alım, “Güvenlik Görevlisi” pozisyonuna 504 alım ve “Aşçı” pozisyonuna 423 alım gerçekleştirilecek.

Diğer iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İŞKUR’daki Açık İş ilanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR’ a iş başvurusu yapmak ve İŞKUR’ un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek için kayıtlı kullanıcı olmak gerekmektedir. 

İŞKUR’ a kayıt olmak için; https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx adresinden “üye ol” butonunu tıklayıp, önünüze gelen sözleşme metnini onayladıktan sonra gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.  

Gerek internet üzerinden gerekse İŞKUR personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerin tam ve doğru olarak sisteme girilmesi gerekir.

Üye olduktan sonra başvuru yapmak için İŞKUR’ un https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx internet adresi üzerinden “iş arayan” bölümünü tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz pozisyona ait ilan numarasını ‘İlan No’ kısmına yazarak ilana ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.

Not: İşyerinin iflas etmesi, işçisinin ücretini ödeyemeyeceği duruma düşmesi halinde “Ücret Garanti Fonu” adı altında İŞKUR’ a müracaat ederek 3 aylık ödemenizi alabilirsiniz.

Ücret Garanti Fonu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.