İletişim Başkanlığı KPSS Şartı Olmadan 30 Memur Alımı Yapacak! Ek Başvuru Süresi Getirildi!

Güncellenme Tarihi: 20 Şubat 2020 16:50

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı “İletişim Uzman Yardımcılığı” sınavı için ek başvuru süresi getirildi. İletişim Başkanlığı, İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla KPSS şartı olmadan 30 Memur alımı gerçekleştirileceğini daha önceden ilan etmişti. Resmi Gazete’nin 13 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan bugünkü sayısında ek başvuru süresi verileceği duyuruldu.

İletişim Uzman Yardımcılığı sınavı için daha önce 13 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurular alınmıştı. Resmi Gazete’nin 13 Şubat 2020 tarihli sayısında yer alan ilana göre ek başvuru süresi getirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru şöyle: “Ülkemizde 24/01/2020 tarihinde özellikle Malatya ve Elazığ illerini etkileyen deprem nedeniyle bu illerimizde bulunan ve sınava başvurusunu yapamayan adaylar tarafından Başkanlığımıza gelen talepler değerlendirilmiş olup, İletişim uzman yardımcılığı sınavı için ek başvuru süresi getirilmiştir. Bu çerçevede, ek sınav başvurusu 17 – 18 Şubat 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden yapılacaktır. 

Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

– 01/01/2020 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden (10 kişi), iletişim fakültelerinden (10 kişi), mühendislik fakültelerinden (bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik
ve haberleşme bölümleri – 5 kişi) veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

– İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümleri– 5 kişi veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

– Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar “ön eleme yazılı yarışma” sınavına davet edilecektir.

– İlgili bölümlerden herhangi birine yeterli başvurunun olmaması halinde, diğer bölümlerden de alım yapılabilecektir.

– Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

Başvurular, 17 – 18 Şubat 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Diğer Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.

Resmi Gazete’de Yayımlanan Duyuru İçin Tıklayınız.