İki Belediyeye Ön Lisans ve Lisans Mezunu 65 Zabıta Memuru Alınacak! Nasıl Başvuru Yapılır?

Güncellenme Tarihi: 7 Aralık 2020 15:30

İki belediye zabıta memuru alım ilanı yayımladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan ilanlara göre iki farklı belediye ön lisans ve lisans mezunu toplam 65 Zabıta Memuru alımı yapacak. Bu ilanlara başvuru yapacak adaylar için KPSS puanı da esas alınacak. Hangi belediyelere hangi koşullarda Zabıta Memuru alımı yapılacağı, başvuruların ne zaman ve nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili detaylı bilgiye haberimizde yer verilmiştir.

Mamak Belediyesi (Ankara) ve Sarıyer Belediyesi (İstanbul) zabıta memuru alacak. KPSS taban puanı ve ilanda belirtilen özel ve genel şartları taşımak kaydıyla boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alımı yapılacak. Mamak Belediyesi 50 Zabıta Memuru, Sarıyer Belediyesi 15 Zabıta Memuru olmak üzere toplam 65 memur alınacak. 

Mamak Belediyesi:

– Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartıyla 20 Zabıta Memuru (Erkek),

– Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartıyla 30 Zabıta Memuru (Kadın/Erkek) alınacak.

İlgili adaylar, 30/11/2020 – 04/12/2020 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında) “Mamak Belediyesi Hidayet TÜRKOĞLU Kapalı Spor Salonu Durali Alıç Mh. 991. Sokak Mamak/ANKARA” adresine ilanda belirtilen belgelerle birlikte başvurularını yapacaklardır.

Diğer Detaylar İçin İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Sarıyer Belediyesi:

– Yerel Yönetimler Ön Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartıyla 9 Zabıta Memuru (Kadın/Erkek),

– Adalet Ön Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartıyla 3 Zabıta Memuru (Kadın/Erkek),

– Yerel Yönetimler Ön Lisans programından mezun olmak, İngilizce YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartıyla 3 Zabıta Memuru (Kadın/Erkek) alınacak.

Adaylar ilanda belirtilen belgelerle birlikte, 02 Kasım – 06 Kasım 2020 tarihleri arasında mesai
saatleri içerisinde (mesai günlerinde saat 10:00-16:00 arasında) “Pınar Mahallesi, Günyüzü
Sokak No:2 – Sarıyer/İstanbul” adresinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları
ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen olarak başvurularını yapacaklardır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Diğer Detaylar İçin İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.