İçişleri Bakanlığı Sözlü Giriş Sınavı İle 30 Memur Alımı Yapacak! Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Güncellenme Tarihi: 9 Kasım 2020 16:36

İçişleri Bakanlığı 30 Personel alımı yapacak. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre; İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 08 Aralık – 11 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş (sözlü) sınavı ile 30 (otuz) İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alınacaktır.

Giriş Sınavı İçin Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

– Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

– Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 120 kişi içerisinde bulunmak (120 inci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

Başvuruda bulunacak adaylar, İçişleri Bakanlığının www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020-2021 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 02 Kasım – 06 Kasım 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak başvurularını yapacaklardır. Posta yolu ile veya şahsen başvurular kabul edilmeyecektir.

Giriş (sözlü) sınavı ile ilgili duyurular ve sınav sonuçları Bakanlığın internet sitesinin “Duyurular” bölümünde ilan edilecektir.

Diğer Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.