Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 220 Göç Uzman Yardımcısı ile İl Göç Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 6 Ocak 2020 12:07

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre; İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere giriş sınavı ile 200 İl Göç Uzman Yardımcısı ve 20 Göç Uzman Yardımcısı olmak üzere toplam 220 Personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Sınav Başvuru Şartları: 

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 

– En az 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak, 

– Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden Göç Uzman Yardımcısı kadrosu için 80 (seksen), İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosu için 70 (yetmiş) puan) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar), 

– 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak. 

Giriş Sınavı başvuruları “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi”  tarafından https://aybu.edu.tr/gpm/ internet adresi üzerinden yayımlanacak bağlantı adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.. 

Başvurular 25 Aralık 2019 tarihi itibariyle saat 09.00’da başlayıp 05 Ocak 2020 saat 17.00’de sona erecektir.

Göç Uzman Yardımcısı alım ilanı için tıklayınız.

İl Göç Uzman Yardımcısı alım ilanı için tıklayınız .