Gazi Üniversitesi’ nden 100 Akademik Personel Alım İlanı

Güncellenme Tarihi: 1 Ekim 2020 13:23

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 100 Akademik Personel Alımı yapacağını ilan etti. Resmi Gazete’ de yayımlanan ilanda Gazi Üniversitesi birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 Sayılı DMK 48. Maddesi hükümleri dâhilinde Öğretim Üyesi alınacağı belirtildi.  

Gazi Üniversitesi Akademik Personel Alımı ilanı için başvuru süresi ilanın Resmi Gazete ’de yayınlandığı tarih itibariyle 15 (On beş) gün. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23. , 24/e ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekiyor. Üniversitenin Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygun olmayan başvuruların kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

Fen Fakültesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Spor Bilimleri Fakültesi ve Teknoloji Fakültesinin çeşitli bölümlerine Profesör Kadrosu için 28 Öğretim Üyesi, 

Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Spor Bilimleri Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknoloji Fakültesi ve Tıp Fakültesinin çeşitli bölümlerine Doçent Kadrosu için 57 Öğretim Üyesi,

Eczacılık Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesinin çeşitli bölümlerine Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu için 15 Öğretim Üyesi alımı yapılacak. 

Başvurular 23 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.

Başvuru yapacak adayların başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. Adaylar daimi statüde görev yapacaktır.

İlanın Detaylarını Görmek İçin TIKLAYINIZ.