Gazi Üniversitesi 80 Sürekli İşçi Alacak! Son Başvuru Tarihi 12 Haziran 2020!

Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2020 11:11

Gazi Üniversitesi Hastanesi İŞKUR üzerinden “Sürekli İşçi” alacağını duyurdu. Gazi Üniversitesi 40 kadın ve 40 erkek olmak üzere en az ilköğretim mezunu 80 “Sürekli İşçi” alımı yapacak. Başvurusu kabul edilen adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Aşağıda tüm adaylar için başvuru şartları, başvuru tarihleri ve nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.

Adaylar İçin Genel Şartlar:

– 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

– 18 yaşını tamamlamış olmak.

– Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

– Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

– Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

– İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

– Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Başvuru Şekli, Yeri Ve Tarihi:

Sürekli İşçi ilanına başvuru yapacak adaylar 08 Haziran – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak veya Alo 170 İŞKUR hattını arayarak başvuru yapabilirler.

Kura tarihi, yeri ve diğer detaylar için tıklayınız. 

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. İŞKUR’ a kayıt olmak için https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx adresinden “üye ol” butonunu tıklayıp, önünüze gelen sözleşme metnini onayladıktan sonra gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.

Üye olduktan sonra “İş İlanları” menüsünü tıklayarak açılan ekrandan “İlan No” kısmına çalışmak istediğiniz şirketin ilan numarasını yazıp “Ara” butonuna tıklayarak iş başvurunuzu yapabilirsiniz. İŞKUR’a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.