Fırat Üniversitesi 273 Sürekli İşçi Alım İlanı! Engelli, Eski Hükümlü, TMY’de Başvuru Yapabilir!

Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2020 11:08

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Kura ve Sözlü Sınav” yapılarak sürekli işçi istihdam edilecek. Üniversite Hastanesinde çalıştırılmak üzere 273 Sürekli İşçi alınacak. Temizlik Görevlisi, Hasta Bakım ve Temizliği Hizmetleri ile Koruma ve Güvenlik Hizmetleri kadrolarına alım yapılacak olup bu ilanlara engelli, eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar da başvuruda bulunabileceklerdir. Başvurular 12 Haziran 2020’de sona erecek.

Başvuru İçin Genel Şartlar:

– Türk vatandaşı olmak.

– Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

– Askerlik ile ilişiği olmamak.

– Elazığ İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.( Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.)

– Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

– Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

– Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

– Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

– Kura Çekimi sonucunda belirlenen adaylar sözlü sınava alınacaktır.

İlgili adaylar 08 Haziran – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında başvurularını Elazığ İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezlerine veya www.iskur.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapabilirler.

Diğer Detaylar İçin İlana BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.