Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı MAPEG Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu Yayımladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2020 20:19

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, idari personel kadrosunda görevlendirmek üzere “Yazılı ve Sözlü Sınav” yaparak Müfettiş Yardımcısı ataması yapacak. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılabilme koşulları, başvuru tarihi ve diğer detaylara aşağıda yer verilmiştir.

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılabilme Koşulları:

– ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı, (KPSS) sonucunda P – 48 puan türünden en az 75 puan almak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 140 kişi içerisinde bulunmak. (140’ncı adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilirler.)

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

– Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1985 tarihinden sonra doğanlar.)

– En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülteleri veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

– Sağlık durumu, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli bulunmak.

İlgili adaylar MAPEG Teftiş Kurulu Başkanlığından veya www.mapeg.gov.tr internet adresinden sınav başvuru formunu ve diğer beyan formlarına ulaşabilirler. Başvurular 29 Haziran tarihinde başlayacak olup, 10 Temmuz (17:00’da) tarihinde sona erecektir.

Adayların “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Mevlana Bulvarı No:76 06560 Beştepe/Yenimahalle/ANKARA” adresine şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

Sınav tarihi, yeri ve sınav sonuçları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.