Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı MAGEP 25 Personel Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:13

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için Resmî Gazete üzerinden ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, İktisat, Ekonomi, İşletme, Maliye bölümlerinden mezun ve KPSS puan türü dikkate alınarak toplam 25 “Maden ve Petrol Uzman Yardımcısı” alınacaktır.

Başvuru Şartları: 

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak. 

– Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. 

– En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, yukarıda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak. 

– Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili (ilanda belirtilmiştir) belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olmak. 

Başvurular, 20 Kasım 2019 tarihinde başlayıp 06 Aralık 2019 tarihinde saat 17.00’da sona erecektir. 

Başvurular Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün “www.mapeg.gov.tr” internet adresinde yer alan başvuru formu ve ilanda belirtilen belgelerle birlikte; “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına” şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

İlan İçin Tıklayınız.