Emniyet Genel Müdürlüğü’ne KPSS 50 Puan Şartıyla 9 Memur Alınacak!

Güncellenme Tarihi: 21 Şubat 2020 17:32

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında farklı illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde 9 Memur (Aşçı) alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre alımlar gerçekleştirilecek.

Özel Harekat Başkanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Bartın, Bitlis, Kocaeli ve Van illerinde görevlendirilecek personel için, 2018 yılında yapılan KPSS P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı bulunmaktadır.

*** 2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı kapsamında 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvurular alınmıştır. Ancak yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle 2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı başvuru süresi ve şartları güncellenmiştir. Ayrıca 2019-1’inci dönem kadrolu Aşçı alımına 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuruları geçerli olup, bu kişilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

– Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda EK-1 de belirtilen (ilanın linki aşağıdadır) öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

– Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı
sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan
istenilecek)

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak
sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan
adaylardan istenilecek)

– Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı
olmak.

Başvuru yapacak adaylar, 17 Şubat – 21 Şubat 2020 tarihleri arasında ilanda istenilen belgelerle birlikte bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne başvurularını şahsen yapacaklardır.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihleri ile diğer duyurular, www.egm.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

İlanın Tam Metnine Buradan Ulaşabilirsiniz.