Diyanet İşleri Başkanlığı 10 Kadro İçin Önlisans ve Lisans Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:14

Diyanet İşleri Başkanlığı lisans ve ön lisans mezunu Prodüktör, Kameraman, Montajcı ve Ses Kayıtçısı pozisyonları için personel alımı yapacaktır. Alımlar, 2018 yılı KPSS puanı esas alınarak sözlü sınav sonucuna göre gerçekleştirilecektir.

Önlisans mezunu, Radyo ve Televizyon Programcılığı/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümlerinden birinden mezun olmak koşuluyla 2 (iki) Ses Kayıtçısı ve 2 (iki) Montajcı alınacaktır.

Önlisans mezunu, Radyo ve Televizyon Programcılığı/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık/Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümlerinden birinden mezun olmak koşuluyla 2 (iki) Kameraman alınacaktır.

Lisans mezunu, Radyo ve Televizyon/Radyo, Televizyon ve Sinema/ Fotoğraf ve Video bölümlerinden birinden mezun olmak koşuluyla 2 (iki) Kameraman alınacaktır.

Lisans mezunu, Radyo ve Televizyon/Radyo Televizyon ve Sinema/Film Tasarım ve Yazarlık/Film Tasarım ve Yönetmenliği/Film Tasarımı bölümlerinden birinden mezun olmak koşuluyla 2 (iki) Prodüktör alınacaktır.

T.C. Devlet Personel Başkanlığı’nın resmî sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre başvuru şartları şunlardır: 

  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, 

– İlandaki tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olmak, 

– Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.  

Başvurular, 10 Aralık – 24 Aralık 2019 (saat 08:30 – 16:30) tarihleri arasında https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi adresinde yer alan “sınav başvuru formunu” doldurduktan sonra istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edilerek başvuruların onaylatılmasıyla yapılacaktır.

İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız.