Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Vasıflı ve Vasıfsız 47 Daimi Personel Alımı Yapıyor! Başvurular 15 Mayıs 2020’de Sona Erecek!

Güncellenme Tarihi:

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü sürekli işçi alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere vasıflı ve vasıfsız olmak üzere 9 farklı kadro için 47 Sürekli Kamu İşçisi alımı yapılacaktır. 

Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Sürekli Döküm Ustası, Kimya Laboratuvarı Görevlisi, Elektrik Teknolojisi Teknikeri/Elektrik-Elektronik Teknikeri, Dökümcü (Metal), Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı, Matbaa İşçisi ve Forklift Operatörü kadrolarına 47 Sürekli İşçi alınacak. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

– En az lise veya dengi mezunu olmak.

– Bazı meslek grupları için ön lisans mezunu olmak.

– 18 Yaşını doldurmuş olmak .

– Askerlik ile ilişiği bulunmamak.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

– Kamu haklarından mahrum olanların başvuruları geçersiz sayılacak.

– Vasıflı ve Vasıfsız işçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle göreve başlatılacak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular 15 Mayıs 2020 (Saat 23:59’da sona erecek) tarihine kadar İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Kura çekimi 22 Mayıs 2020 tarihinde Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde yapılacaktır. Kura çekim tarihi, saati veya yerinde değişiklik olduğu durumunda Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün internet adresinden duyurulacaktır.

Diğer Detaylar İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.

İlanlara başvuru yapabilmek için İŞKUR’ a kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. İŞKUR’ a kayıt olmak için https://esube.iskur.gov.tr/Default.aspx adresinden “üye ol” butonunu tıklayıp, önünüze gelen sözleşme metnini onayladıktan sonra gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.  

Üye olduktan sonra “İş İlanları” menüsünü tıklayarak açılan ekrandan “İlan No” kısmına çalışmak istediğiniz şirketin ilan numarasını yazıp “Ara” butonuna tıklayarak iş başvurunuzu yapabilirsiniz. 

İŞKUR’ a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.