Akdeniz Üniversitesine İlköğretim ve Lise Mezunu 82 Daimi Personel Alınacak! Nasıl Başvuru Yapılır?

Güncellenme Tarihi: 5 Temmuz 2020 20:15

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Üniversite Hastanesi)’nde çalıştırılmak üzere “Sürekli İşçi” istihdam edilecek. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla toplam 82 “Sürekli İşçi” alınacak. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapacağı kadrolara alımlar, kura ve sözlü mülakat ile yapılacaktır.

20 Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Kadrosu İçin:

– En az Ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak.

– 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına (silahlı/silahsız) sahip olmak.

– Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının son başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresinin en az 6 (altı) ay olması.

– Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde/Üniversite Hastanesinin iç ve dış mekanında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, iç ve dış mekanda çalışmayı kabul etmek.

– Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak. (Sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)

– Koruma ve güvenlik hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan tam teşekküllü Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu istenecektir).

37 Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri Kadrosu İçin:

– Ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak.

– Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak, vardiyalı sistemde çalışmayı kabul etmek.

– Hasta bakım ve temizliği hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir).

25 Temizlik Hizmetleri Kadrosu İçin:

– En az ilköğretim, en çok ortaöğretim (lise ve dengi) mezun olmak.

– Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde/Üniversite Hastanesinin iç ve dış mekanında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, iç ve dış mekanda çalışmayı kabul etmek.

– Temizlik hizmetlerini yürütmesine engel olacak sağlık sorunu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir).

Başvuru niteliklerini taşıyan adaylar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) online internet adresi üzerinden 29 Haziran – 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak başvurularını yapabilecekler. (Şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

Kura işlemleri, sözlü mülakat tarihi ve diğer detaylar için tıklayınız.