Adnan Menderes Üniversitesi 74 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak! Nasıl Başvuru Yapılır? Başvuru Koşulları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 13 Ekim 2020 12:45

Adnan Menderes Üniversitesi sağlık personeli kadrolarına 74 Sözleşmeli Personel alınacağını ilan etti. Resmi Gazete’de yer alan ilanda; Üniversite Hastanesinde istihdam edilmek üzere 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli sağlık personeli alımları yapılacağı belirtildi. Başvurular 12 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Nasıl başvuru yapılacağı, başvuru şartları ve diğer detaylar haberin devamında…

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 74 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak. Hemşire, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli kadrolarına alımlar gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları ve ilanda belirtilen (ilanın linki haberin sonunda verilmiştir) özel şartları taşıması gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları:

– 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

– 2018 KPSS (B) Grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSSP3, Ön lisans mezunları için KPSSP93, Lise mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

– Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak,

– Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe
kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

İlgili adayların, www.adu.edu.tr web adresinde bulunan Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte, 12 Ekim 2020 tarihine kadar (mesai saati bitimi) Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü Zemin Katta bulunan 4/B Başvuru Ofisine (Kepez/AYDIN) şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvuruların kesinlikle kabul edilmeyeceği, noter vekaleti ile yapılacak başvuruların ise kabul edileceği belirtilmiştir.

İlanın Tam Metni İçin TIKLAYINIZ.