8000 Bekçi Alımında Sınav Yerleri Açıklandı!

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 14:58

Polis Akademisi Başkanlığı, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına katılacak adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile tarihlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre;

2019/1.Dönem (81 İl için) ile 2019/2. Dönem (Ankara ve İstanbul İlçeleri) Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.