DHMİ 7 Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı! Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Güncellenme Tarihi: 3 Ocak 2020 16:12

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı için İŞKUR üzerinden duyuruda bulundu. Yapılan duyuruya göre Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere sınavla 7 (yedi) Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Başvuru Şartları: 

– ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yılında yapılan A grubu kadrolara atanacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda en yüksek puan sıralamasına göre ilk 140 kişi içerisinde bulunmak, (Puanı 140. aday ile eşit olan adaylar da sınava kabul edilecektir.) 

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde sayılan nitelikleri taşımak, (Yazılı sınavı kazanan adaylardan adli sicil kaydı istenilecektir.) 

– Sınavın açıldığı Ocak ayı başı itibariyle (01 Ocak 2019) 35 yaşını doldurmamış olmak, 

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, 

– Sağlık durumu açısından yurdun her yerinde görev yapmaya elverişli olmak, (Sınavı kazanan adaylar tarafından tam teşekküllü hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile belgelenecektir.) 

– Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya erteletmiş olmak, (Yazılı sınavı kazanan erkek adaylardan askerlik durum belgesi istenecektir.) 

– Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak, 

– Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz bulunmak. (Bu husus DHMİ Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılacak incelemeler ile tespit olunacaktır.) 

İlanda başvuruların en geç 08 Kasım 2019 günü saat 23:59’a kadar https://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresindeki “Müfettiş Yardımcılığı Başvuru” bağlantısı üzerinden yapılacağı belirtilmekte olup adayların buradan son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı, diploma, KPSS sonuç belgesi ve özgeçmişlerini de sisteme yüklemeleri istenmektedir. 

Detaylı Bilgi İçin İlana Buradan Ulaşabilirsiniz.