5 Farklı Kurum KPSS’li KPSS’siz 399 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları, Başvuru Tarihleri ve Şekli…

Güncellenme Tarihi: 27 Kasım 2020 19:18

5 farklı kurum sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Aşağıda bu ilanların detayları ve ilanların linkleri yer almaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı:

Gelir İdaresi Başkanlığı; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Zonguldak illerinde istihdam edilmek üzere 50 (elli) Sözleşmeli Avukat alımı yapacaktır.

Başvurular, 24 Kasım 2020 Salı günü başlayıp, 04 Aralık 2020 Cuma günü saat 17.30’da sona erecektir.

Başvurular, http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olunarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır. 

Adaylar ilanda belirtilen yerlerden en fazla 5 (beş) yer için tercihte bulunabilirler.

2020 yılında yapılan (B) Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Lisans) katılmış ve KPSS-P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Sözlü sınav 21-23 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.  

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi:

– Hemşirelik lisans mezunu olmak koşuluyla 50 (elli) Hemşire,

– Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik veya Sağlık memurluğu alanı/dalı mezunu olmak koşuluyla 8 (sekiz) Hemşire,

– Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak koşuluyla 1 (bir) Diyetisyen,

– Odyoloji lisans mezunu olmak koşuluyla 1 (bir) Diğer Sağlık Personeli,

– Kimya lisans mezunu olmak koşuluyla 1 (bir) Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacaktır.

Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS sınavı KPSSP94 puanı, lisans mezunları için 2020 KPSS sınavı KPSSP3 puanı değerlendirilecektir.

Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içerisinde (18 Kasım 2020 mesai bitimine kadar) Üniversitenin web sayfasından temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen olarak yapılacaktır.

Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.

Düzeltme İlanı İçin TIKLAYINIZ.

T.C. Adalet Bakanlığı:

Adalet Bakanlığınca; Kıdemli Yazılım Mimarı 1 (bir), Kıdemli Sistem Mimarı 1 (bir), Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı 3 (üç), Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı 1 (bir), Kıdemli Ağ Altyapısı Uzmanı 2 (iki), Kıdemli Ağ Uzmanı 1 (bir) Kıdemli Sistem Uzmanı (Windows) 1 (bir), Kıdemli Sistem Uzmanı 1 (bir), Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 (bir), Yazılım Geliştirme Uzmanı 3 (üç), Web Önyüz Geliştirme Uzmanı 2 (iki), DevOps Mühendisi 1 (bir), Web-Mobil Tasarım Uzmanı 1 (bir), Veri Tabanı Uzmanı 1 (bir), Network (Ağ) Uzmanı 2 (iki), Sistem Uzmanı (Windows) 2 (iki), Sistem Uzmanı 1 (bir), Veri Tabanı Güvenliği Uzmanı 1 (bir), SIEM Uzmanı 1 (bir), Ağ ve Yazılım Güvenliği Uzmanı 2 (iki), Sesli ve Görüntülü Yazılım Geliştirme Uzmanı 2 (iki), Android Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı 1 (bir), IOS Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı 1 (bir), Yapay Zekâ Geliştirme Uzmanı 3 (üç) ve Enerji Yönetimi Uzmanı 1 (bir) olmak üzere toplam 37 (otuz yedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacaktır.

2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu (2020-KPSSP3) puanının %70 ‘i ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanının %30 (yüzde otuz)’u hesaplanarak elde edilecek toplam puana göre her bir pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip aday adayından başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre alım yapılacak personel pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirme yapılacaktır. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınacak olup, yabancı dil sınavı puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvurular, 04/11/2020 – 18/11/2020 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden üye girişi yapılarak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirilecektir.

Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ. 

Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı:

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere 162 Arkeolog, 39 Müze Araştırmacısı ve 47 Restoratör alımı yapacaktır.

Arkeolog ve Müze Araştırmacısı unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için, lisans düzeyinde 2020 KPSS (B) grubu sınava girmiş olmak şartı aranmaktadır. Sıralamada 2020 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

Başvurular, 06 Kasım 2020 (saat: 18.00) tarihine kadar https://basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Adayların belirtilen internet adresine girerek başvurmak istedikleri kazı projesi alanı veya merkeze (Türk Tarih Kurumu) ilişkin başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ve ilanda istenilen belgeleri eksiksiz sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Posta veya elden yapılan başvurular, eksik belgesi olan başvurular ve başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ. 

Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi:

Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi; en az (bilgisayar programcılığı alanında) ön lisans düzeyinde yükseköğrenimli olmak veya Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak koşuluyla 1 (bir) Programcı,

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak koşuluyla 2 (iki) Sistem Programcısı alımı yapacaktır.

Programcı kadrosuna başvuruda ön lisans düzeyinde başvuru yapıyorsa 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı, lisans düzeyinde başvurularda 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

Başvuru Yeri/Adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:7/1 Merkez/SİVAS

Son Başvuru Tarihi: 16 Kasım 2020

Başvuru yapacak adayların, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen başvurularını yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar yalnızca bir kadro pozisyonuna başvurabileceklerdir.

Detaylar İçin İlanı TIKLAYINIZ.