21 Şehirde İş Güvenliği Uzmanı Alımı Yapılıyor! İŞKUR İş Güvenliği Uzmanı İlanları!

Güncellenme Tarihi: 5 Kasım 2020 13:53

İŞKUR aracılığıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Kayseri, Giresun ve Muğla’nın da içinde olduğu 21 şehirde İş Güvenliği Uzmanı alımı yapılacak. Az Tehlikeli (C Sınıfı), Tehlikeli (B Sınıfı) ve Çok Tehlikeli (A Sınıfı) olmak üzere bir çok sektör İş Güvenliği Uzmanı alacak. İş Güvenliği Uzmanı Nedir? Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir? Aşağıda tüm ilanların linkleri ve nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır. İlanlar devamlı olarak güncellenmektedir. Aşağıda verilen linkler mevcut ilanların durumuna göre aktif veya aktif değildir. Başvuruların nasıl yapılacağı ilgili detaylı bilgi sayfanın sonunda verilmiştir.

İş Güvenliği Uzmanı (Az Tehlikeli Sınıf-C) ilanları için tıklayınız. 

İş Güvenliği Uzmanı (Tehlikeli Sınıf-B) ilanları için tıklayınız.

İş Güvenliği Uzmanı (Çok Tehlikeli Sınıf-A) ilanları için tıklayınız.

İŞKUR’ a iş başvurusu yapmak ve İŞKUR’ un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İŞKUR’a kayıt olmak ve iş başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İŞKUR’a İnternet Üzerinden Nasıl Üye Olunur ve Nasıl İş Başvurusu Yapılır? RESİMLİ ANLATIM İçin Tıklayınız.

İş Güvenliği Uzmanı Nedir? Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir? İş Güvenliği Uzmanlarının Sınıflandırılması Nedir? İş Güvenliği Uzmanı Genel Nitelikleri Nelerdir?

İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

Bir işletmede, fabrikada veya iş kolunda her türlü iş güvenliği problemlerini çözmek,mesleki riskleri azaltmak ve araştırmak, çalışanların sağlığını korumak, olası tehlikeli durumları önlemek, çalışma hayatının daha güvenli ve insan odaklı bir ortama kavuşmasını sağlamak adına için iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere eğitim alanlara İş Güvenliği Uzmanı denmektedir.

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı (Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans) mezunları ve Teknik Öğretmenler İş Güvenliği Uzmanı olabilirler.

İş Güvenliği Uzmanlarının Sınıflandırılması Nedir?

İş Güvenliği Uzmanları öğrenim durumlarına ve görev sürelerine göre A Sınıfı (Çok Tehlikeli), B Sınıfı (Tehlikeli) ve C Sınıfı (Az Tehlikeli) olmak üzere üç sınıfa ayrılır. İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarılı olanlar “C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı” olarak görev yapmaya başlayabilirler. Daha sonra C Sınıfı Uzmanları kanunen belirlenen çalışma süresini tamamladıktan sonra B Sınıfı Uzmanlık sınavına girmeye hak kazanırlar.

İş Güvenliği Uzmanı Genel Nitelikleri Nelerdir?

– Genel ve sayısal yeteneğe sahip,

– Fen bilimleri ile ilgili,

– Çözüm Üretebilen,

– Gözlem Yeteneği yüksek olan,

– Yönergeleri izleyebilen,

– Ayrıntıları algılayabilen,

– Yoğun stres altında çalışabilen,

– Hızlı ve doğru karar verebilen,

– Tedbirli ve Düzenli çalışabilen,

– Sorumluluk sahibi kişiler olması gerekmektedir.